Vishay CRCW12062R40JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2.4ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW12062R40JNEA.
Newark
Future Electronics
Garrett
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+236%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Stock
82,209
Authorized Distributors
6
Resistance
2.4 Ω
2.4 Ω
2.4 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Res Thick Film 1206 2.4 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-072R4L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-072R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-072R2L
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW12062R40JNEA fornite dai suoi distributori.
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.4Ohms ±200ppm/C
2.4¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm
D25/CRCW1206 200 2R4 5% ET1 e3
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:2.4ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes