Vishay CRCW06031R20JNEAIF
CRCW Series 0603 1.2 Ohm ±5% 0.1 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW06031R20JNEAIF.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-74.12%
Stock
60,657
Authorized Distributors
6
Resistance
1.2 Ω
1.2 Ω
1.2 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603JR-071R2L
RC Series 0603 0.1 W 1.2 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0603JR-071R1L
Res Thick Film 0603 1.1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603JR-071R3L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1.3ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-3GEYJ1R2V
Res Thick Film 0603 1.2 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
PanasonicERJ-3GEYJ1R3V
Res Thick Film 0603 1.3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
PanasonicERJ-3GEYJ1R1V
Res Thick Film 0603 1.1 Ohm 5% 0.1W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW06031R20JNEAIF fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0603 1.2 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.2ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR;THICK FILM;1.2 OHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW-IF 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 1.2Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, 0603, 5%, 1R20; Resistance:1.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.85mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:1.55mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0603; Reel Quantity:5000; Series:CRCW IF