Vishay CRCW060316R9FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 16.9ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW060316R9FKEA.
Future Electronics
element14 APAC
Newark
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.53%
SimboloImpronta
SnapEDA
Resistance
16.9 Ω
16.9 Ω
16.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-0716R9L
Res Thick Film 0603 16.9 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 16.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF16R9V
Res Thick Film 0603 16.9 Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-0718RL
Res Thick Film 0603 18 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0718R2L
Res Thick Film 0603 18.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 18 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW060316R9FKEA fornite dai suoi distributori.
CRCW Series 0603 16.9 Ohm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 16.9Ohm 0.1W 1/10W
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 16.9 Ohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060316R9FKEA.
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/10W 0603
RES, 16R9, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 16.9ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device