Vishay BZT52B12-E3-08
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay BZT52B12-E3-08.
IHS
Datasheet7 pagine3 anni fa
TME
HQonline
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+237%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOD
Zener Voltage
12 V
12 V
12 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
BZT52 Series 11 V ±2 % 500 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOD-123
Diode Zener Single 15V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
Diode Zener Single 9.1V 2% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Diodes Inc.MMSZ5243B-7-F
Zener Diode Single 13V 5% 13Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R / DIODE ZENER 13V 500MW SOD123
Zener Diode Single 11V 5% 20Ohm 300mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5240BQ-7-F
Zener Diode, 10V, 0.37W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5240BQ-7-F
Descrizioni
Descrizioni di Vishay BZT52B12-E3-08 fornite dai suoi distributori.
BZT52B Series 12 V 410 mW ±2 % 20 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOD-123
Zener Diode Sod123 |Vishay BZT52B12-E3-08
410mW 12V SOD-123 Zener Diodes ROHS