Vishay BFC233810684
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay BFC233810684.
IHS
Datasheet12 pagine4 anni fa
element14 APAC
_legacy Avnet
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-77.92%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Yageo GroupR49AN368000B1M
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 875V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay BFC233810684 fornite dai suoi distributori.
Cap Film 0.68uF 440VAC PP 20% (31.5 X 18 X 28mm) Radial 27.5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR MKP338 1 440V 0.68muF ±20% 1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
CAP, FILM, 0.68UF, 20%, 1KV, RADIAL; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:1kV; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Capacitor Case Style:(Not ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, CLASS X1, 0.68UF, 440V; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:1kV; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Mounting:Through Hole; External Depth:18mm; External Length / Height:28mm; External Width:31mm; Insulation Resistance:15000ohm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Pulse Rating:100V/µs; Suppression Class:X1; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating V AC:440V; Voltage Rating V DC:1000V