Vishay AZ23B3V9-E3-08
Zener Diode, 3.9V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay AZ23B3V9-E3-08.
IHS
Datasheet6 pagine2 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.16%
Stock
41,641
Authorized Distributors
5
Zener Voltage
3.9 V
3.9 V
3.9 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
95 Ω
95 Ω
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Zener Diode, 3.3V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZX84B3V3 Series 3.3 V ±2% 250 mW SMT Zener Voltage Regulator - SOT-23-3
Zener Diode Single 3V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
AZ23 Series 3.3 V ±5% 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 10muA @ 1V 225mW 3.9V
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 2V 225mW 4.7V
Descrizioni
Descrizioni di Vishay AZ23B3V9-E3-08 fornite dai suoi distributori.
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT-23-3
Zener Diode Sot23 |Vishay AZ23B3V9-E3-08
2% 100nA 3.9V 95¦¸ 300mW 1 SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm