Vishay WSL2010R0130FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.013ohm, 0.0806V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0130FTB.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
13 mΩ
13 mΩ
13 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 12mOhm 1% Emboss T/R
TE Connectivity / AMP1-2176157-7
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.013 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
PanasonicERJB1CFR013U
Res Thick Film 1020 0.013 Ohm 1% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityTLM2HER012FTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.012 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR012U
Res Thick Film 1020 0.012 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res, 0R012, 0.75W, Thick Film, 2010 Rohs Compliant: Yes |Koa UR73D2HTTE12L0F
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0130FTB fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.013 OHM,1% TOL, POWER METAL STRIP
RES 0.013 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .013 1% R79