Vishay WSL1206R0900FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.09ohm, 0.15V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0900FEK.
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRL1206FR-070R09L
RES 0.09 OHM 1% 1/4W 1206
Res, 0R091, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo RL1206FR-070R091L
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 82mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8BWFR082V
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8BWFR091V
Res Thick Film 1206 0.091 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CFR091V
Res Thick Film 0612 0.091 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0900FEK fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.09 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.09ohms 1%
Current Sense Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:0.09ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: Yes