Vishay WSL1206R0900FEB
Res Metal Strip 1206 0.09 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0900FEB.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
TE ConnectivityTL2BR09FTE
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.09ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRL1206FR-070R09L
RES 0.09 OHM 1% 1/4W 1206
Res, 0R091, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo RL1206FR-070R091L
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 82mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8BWFR082V
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8BWFR091V
Res Thick Film 1206 0.091 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0900FEB fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.09ohm, 0.15V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.09ohms 1%
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.09 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RESISTOR, METAL STRIP, 0.09 OHM 1%; Resistance:0.09ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:0.15V dc; Series:WSL; Temperature Coefficient:± 275ppm/°C; Resistor Element Type:Solid Metal Nickel-Chrome or Manganese-Copper Alloy; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:1206; External Length / Height:3.2mm; Temperature Coeff. -:275ppm/°C; Tempperature Coeff. +:275ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating DC:0.15V; External Depth:0.635mm; External Width:1.6mm; Max Operating Temperature:170°C; Min Temperature Operating:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C