Vishay WSL0805R0600FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.06ohm, 0.0866V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0600FBA.
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
60 mΩ
60 mΩ
60 mΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-L06UF60MV
Thick Film Chip Res Low Ohmic 0805 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-L06UF60MV
Yageo GroupRL0805FR-070R06L
125mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 60mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-6BWFR062V
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6BWFR056V
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0600FBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.06 OHM 1% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.06 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .06 1% B43