United Chemi-Con ESMQ250ELL102MJ16S
Cap Aluminum 1000uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 860mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
662
Authorized Distributors
3
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
860 mA
870 mA
870 mA
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
17.5006 mm
17.5006 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
NichiconUVK1E102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 1000muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
1000uF 25V ±20% 870mA@120Hz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUHD1E102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-HD1E102B
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMQ250ELL102MJ16S fornite dai suoi distributori.
1000uF 25V ±20% 860mA@120Hz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: SMQ Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 10mm;
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Smq; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:16Mm |Chemi-Con ESMQ250ELL102MJ16S