United Chemi-Con ESMG630ELL331MJ20S
Cap Aluminum Lytic 330uF 63V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 710mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Electro Sonic
Newark
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
13,556
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
710 mA
550 mA
550 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Parti correlate
KYOCERA AVXUVR1J331MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 63V 330muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA1JHG331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1HM331
Cap Aluminum 330uF 50V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 500mA 2000h 85°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMG630ELL331MJ20S fornite dai suoi distributori.
330uF 63V ±20% 1.065A@100kHz Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
330¦ÌF 63V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.065A@ 100 kHz,710mA@ 120Hz ,D10xL20mm 10mm*20mm*21.5mm
CAPACITOR ALUM ELEC 330UF, 63V, RADIAL; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:63V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:20mm; Diameter:10mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con ESMG630ELL331MJ20S