United Chemi-Con ESMG160ELL682MLN3S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 16V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2520mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
element14 APAC
Stock
1,756
Authorized Distributors
1
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
2.52 A
1.6 A
1.6 A
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
33.5026 mm
33.5026 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Parti correlate
Wurth Elektronik860010380027
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
KYOCERA AVXUKA1C682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 16V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-1CHG682
Cap Aluminum 6800uF 16V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1780mA 2000h 105°C Bulk
NichiconUVR1C682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUVK1C682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 16V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMG160ELL682MLN3S fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 6800UF, 16V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 6800UF, 16V, 20%, RADIAL; Capacitance:6800µF; Voltage Rating:16V; Product Range:SMG Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16mm; Lead Spacing:7.5mm; ESR:-
Aluminum Electrolytic Capacitor 6800Uf, 16V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Smg; Capacidad:6800Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:31.5Mm |Chemi-Con ESMG160ELL682MLN3S