United Chemi-Con EMVA500ADA470MF80G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 47UF 50V; 50V 20%, SMD; Case / Package: Radial Can
Datasheet2 pagine15 anni fa
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
element14
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
10,077
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2826
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
85 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
7.6962 mm
8.001 mm
8.001 mm
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Parti correlate
PanasonicEEE1HA470XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1HA470XAP
PanasonicEEE-HBH470YAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUWX1V470MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 47UF 35V; 35V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:47µF;
United Chemi-ConEMVA350ADA470MF60G
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 64mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVA500ADA470MF80G fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 85mA 2000h 85°C Cardboard T/R
47uF 50V 85mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF 50V 20%, SMD; Capacitor Case / Package: Radial Can - SMD; Capacitance: 47µF; Voltage(DC): 50V; ESR: -; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Polarity: Polar; Produc 09P9250
Aluminum Electrolytic Capacitor 47Uf 50V 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Mva; Capacidad:47Μf; Tensión Nominal:50V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:-; Altura:7.7Mm; Body Height:7.7Mm |Chemi-Con EMVA500ADA470MF80G