United Chemi-Con ELXY500ELL102ML30S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 2150mA 8000h 105°C Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet2 pagine11 anni fa
United Chemi-Con
Farnell
Electro Sonic
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-22.60%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Stock
5,562
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.15 A
2.15 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVXUPW1J102MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXZ630ELL102ML35S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 2770mA 8000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC1V102
Capacitor Aluminum 1000uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105C Bulk
PanasonicEEUFC1V102B
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConELXY350ELL102MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
United Chemi-ConEKY-350ELL102MK25S
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXY500ELL102ML30S fornite dai suoi distributori.
LXY Series 1000 uF 50 V ±20% Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
1000uF 50V ±20% 1.29A@120Hz Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF,
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:8000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con ELXY500ELL102ML30S
CAP, 1000µF, 50V, 20%; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: LXY Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 16mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 30mm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 105°C; Lifetime @ Temperature: 8000 hours @ 105°C; ESR: -; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)