United Chemi-Con ELXV500ELL331MJ30S
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1260mA 3000h 105°C Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.47%
Stock
14,050
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 mΩ
60 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.26 A
1.61 A
1.61 A
Height - Seated (Max)
31.496 mm
32.004 mm
32.004 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicEEU-FC1J331L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFC1H331L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPS1J331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 330muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
PanasonicEEUFC1V331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEGXE350ELL331MJ20S
330uF 35V 75mΩ ±20% 475mA@120Hz Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXV500ELL331MJ30S fornite dai suoi distributori.
330uF 50V 59mΩ ±20% 630mA@120Hz Plugin,D10xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
330¦ÌF 50V ¡À20% 5mm 3000h@ 105¡ãC 1.26A@ 100kHz,630mA@ 120Hz ,D10xL30mm 30mm*31.5mm
Capacitor,330uF,50VDC,20-% Tol,20+% Tol RoHS Compliant: Yes
Radial Can LXV 50V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL TH