United Chemi-Con ELXS451VSN271MA30S
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 1400mA 5000h 105C Automotive
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine15 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+11.32%
Stock
4,707
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Screw
Chassis Mount
Chassis Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.4 A
1.24 A
1.24 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2006-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConELXS3B1VSN271MP35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
United Chemi-ConELXS501VSN271MR50S
Cap Aluminum Lytic 270uF 500V 20%( 30 X 50mm) Snap-In 10mm 1500mA 5000h 105C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 270muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 270muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConELXS501VSN271MA40S
SERIES: LXS; VOLT: 500; CAP: 270; DIA X LENGTH: 35X40; PACKAGING: SNAP-IN
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXS451VSN271MA30S fornite dai suoi distributori.
LXS Series 450 V 270 uF 35 x 30 mm Snap-In CAN Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
270¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 5000h@ 105¡ãC 1.4A@ 120Hz,2.002A@ 50kHz , 35mm*30mm*32mm
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH