United Chemi-Con ELXS401VSN331MA25S
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1520mA 5000h 105°C Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine15 anni fa
United Chemi-Con
Trend di 3 mesi:
+27.18%
Stock
13,891
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Screw
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.52 A
1.15 A
1.15 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2006-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConELXS421VSN331MA30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 1510mA 5000h 105C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
NichiconLGU2F331MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXS401VSN331MA25S fornite dai suoi distributori.
±20% 1.52A@120Hz 10mm 400V 330uF Plugin,D35xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
330¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 5000h@ 105¡ãC 1.52A@ 120Hz,2.1736A@ 50kHz ,D35xL25mm , 35mm*25mm*27mm
Radial Can - Snap-In LXS 400V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH