United Chemi-Con EKXJ401ELL121MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet4 pagine5 anni fa
IHS
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+482%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
6,006
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
870 mA
865 mA
865 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.5092 mm
35.5092 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Parti correlate
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 120muF 400V
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 120muF 450V
KYOCERA AVXUCY2V121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 120muF 400V
NichiconUCY2G121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUCY2V121MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKXJ401ELL121MMP1S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20%( 18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 870mA 12000h 105C Automotive Bulk
SERIES: KXJ; VOLT: 400; CAP: 120; DIA X LENGTH: 18X35; PACKAGING: BULK
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
CAP, ALU ELEC, 120UF, 400V, RADIAL;