Rubycon 450BXW120MEFR18X35
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 120muF 450V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Rubycon 450BXW120MEFR18X35.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Farnell
Newark
JRH Electronics
HQonline
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.26%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
11,459
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
860 mA
860 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2020-12-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKXJ401ELL121MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 120muF 400V
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 120muF 400V
KYOCERA AVXUCY2V121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKXJ401ELL121MMN3S
KXJ Series 120 uF 400 V 20% Radial Through Hole Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Rubycon 450BXW120MEFR18X35 fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITO
120uF 450V ±20% 860mA@120Hz Plugin,D18xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 35mm) Radial 7.5mm 0.86A 12000h 105C
CAP, 120µF, 450V, 20%; Capacitance: 120µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: BXW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 18mm; Lead Spacing: 7; Available until stocks are exhausted