United Chemi-Con EKMM421VSN331MR45S
Cap Aluminum 330uF 420V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 1450mA 3000h 105C
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
United Chemi-Con
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Screw
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
402 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.45 A
1.78 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
45.0088 mm
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierSLP331M450H7P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 330uF; Snap-In; Vol-Rtg 450V; 35X40; 105C
KYOCERA AVXLGU2W331MELB
LGU Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 1.181Dia 30.00mm ±20% 330muF 450V
United Chemi-ConEKMM451VNN331MA40T
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 1.005 Ohm 1450mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMM451VSN331MR50S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
NichiconLLS2V331MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 350V 330muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMM421VSN331MR45S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
SERIES: KMM; VOLT: 420; CAP: 330; DIA X LENGTH: 30X45; PACKAGING: SNAP-IN
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP TH