United Chemi-Con EKMH101VSN102MP35T
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 1500mA 2000h 105°C
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet15 pagine19 anni fa
Datasheet15 pagine19 anni fa
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
element14
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
249 mΩ
332 mΩ
332 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.5 A
1.5 A
1.5 A
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2007-03-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2017-12-31
LTD Date2017-12-31
Parti correlate
United Chemi-ConEKMH101VNN102MQ30T
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 1510mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH800VSN102MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESMG101ELL102MN35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
PanasonicECA2AM102
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUFW2A102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 80V 1000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMH101VSN102MP35T fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 100V 20%, SNAP-IN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 1000UF 100V SNAP-IN; Capacitance:1000µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100V; ESR:0.249ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:35mm; Diameter:22mm; Capacitor Mounting:Through Hole