United Chemi-Con EKMH800VSN102MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine11 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.12%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,392
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
249 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.22 A
1.29 A
1.29 A
Height - Seated (Max)
26.924 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKMH101VNN102MQ30T
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 1510mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH101VSN102MQ30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
United Chemi-ConEKMH101VSN102MQ30S
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 1510mA 2000h 105°C
PanasonicECA1JM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JHG102
PanasonicECA2AM102
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMH800VSN102MP25S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 80V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 1.22A 2000h 105C
SERIES: KMH-LU; VOLT: 80; CAP: 1000; DIA X LENGTH: 22X25; PACKAGING: SNAP-IN
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
1mF 80V ¡À20% 10mm 249m¦¸@ 120Hz 2000h@ 105¡ãC 1.22A@ 120Hz,1.464A@ 100 kHz ,D22xL25mm , 22mm*25mm*27mm
CAP ALUM 1000UF 20% 80V SNAP TH