Texas Instruments TPS3813K33DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments TPS3813K33DBVR.
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagine1 anno fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Technical Drawing4 pagine2 anni fa
Mouser
element14 APAC
LCSC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-50.90%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Impronta
3DScarica
Authorized Distributors
4
Undervoltage Threshold
2.93 V
2.87 V
2.87 V
Overvoltage Threshold
3 V
3 V
3 V
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Risorse di progettazione
Visualizza i kit di valutazione e i progetti di riferimento per Texas Instruments TPS3813K33DBVR.
Texas InstrumentsTPS3813J25DBVR
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVTG4
Processor Supervisory Circuit with Window-Watchdog Timer 6-SOT-23 -40 to 85
Analog DevicesMAX6730AUTSD3+T
Single-/Dual-/Triple-Voltage µP Supervisory Circuits with Independent Watchdog Output
Analog DevicesMAX6731AUTSD3+T
Analog DevicesMAX6759UTTD3+T
Processor Supervisor 3.3V 1 Active Low/Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments TPS3813K33DBVR fornite dai suoi distributori.
Processor Supervisor 2.93V 1 Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R / IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT-23-6
Power Management ICs (PMICs); TPS3813K33DBVR; TEXAS INSTRUMENTS; 6; 2.9 mm; 0 m; SOT-23
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3813K33 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.93V; POWER ON RESET GENERATOR supervisor 3.3V 2.9mm 20ms Minimum 437mW
Processor Supervisory Ckt, 2.93V, Sot23; Threshold Voltage:2.93V; No. Of Supervisors/Monitors:1Monitors; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:6V; Reset Type:Active-Low, Open-Drain; Digital Ic Case:Sot-23; No. Of Pins:6Pins; Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS TPS3813K33DBVR