Texas Instruments TPS3813J25DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments TPS3813J25DBVR.
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagine1 anno fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Technical Drawing4 pagine2 anni fa
Technical Drawing4 pagine4 anni fa
Technical Drawing2 pagine11 anni fa
Datasheet19 pagine12 anni fa
Datasheet3 pagine22 anni fa
Newark
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+23.17%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
6
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
20 ms
20 ms
Undervoltage Threshold
2.25 V
2.25 V
Overvoltage Threshold
2.3 V
2.3 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Risorse di progettazione
Visualizza i kit di valutazione e i progetti di riferimento per Texas Instruments TPS3813J25DBVR.
Parti correlate
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Texas InstrumentsTPS3813K33DBVR
Texas InstrumentsTPS3813I50DBVR
Analog DevicesMAX6731AUTRD3+T
Single-/Dual-/Triple-Voltage µP Supervisory Circuits with Independent Watchdog Output
Analog DevicesMAX6759UTTD0+T
Single-/Dual-Voltage Window Detectors Monitor Under-/Overvoltage Down to 0.4V
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments TPS3813J25DBVR fornite dai suoi distributori.
Processor Supervisor 2.25V 1 Open Drain Automotive 6-Pin SOT-23 T/R
IC, MPU SUPERVISOR, 20 uA, 6V, SOT23-6, FULL REEL
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3813J25 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.25V; POWER ON RESET GENERATOR supervisor 2.5V 2.9mm 20ms Minimum 437mW