Texas Instruments TPS3702CX18DDCT
Lead Free Active Low Active DUAL Voltage Detector Supervisor -40C~125C TJ 6muA 2.9mm 5V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments TPS3702CX18DDCT.
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagine1 anno fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Technical Drawing4 pagine4 anni fa
Technical Drawing4 pagine5 anni fa
Datasheet28 pagine11 anni fa
Datasheet25 pagine11 anni fa
Technical Drawing2 pagine20 anni fa
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.16%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOT-23-6
SOT-23-6
Number of Pins
6
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
Undervoltage Threshold
Overvoltage Threshold
Watchdog Timer
Min Supply Voltage
2 V
Max Supply Voltage
18 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Risorse di progettazione
Parti correlate
Texas InstrumentsTPS3702AX18DDCT
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3702 Voltage Detector supervisor 5V 2.9mm 6muA -40C~125C TJ
Texas InstrumentsTPS3813K33DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Supervisor with High-Accuracy, Ultra-Fast Propagation Delay and Capacitor-Progra
Analog DevicesMAX6898AAZT+T
MPU Supervisor, 1.5V-5.5V supply, Active-Low, Open-Drain, 190 ms delay/500 mV threshold, TSOT-23-6
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments TPS3702CX18DDCT fornite dai suoi distributori.
IC VOLT MONITOR OV/UV 1.8V SOT6 / Processor Supervisor 1.8V 1 Active Low/Open Drain 6-Pin TSOT-23 T/R
VOLTAGE SUPERVISOR, 1.8V, SOT-23-6