Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4
20-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4.
Technical Drawing2 pagine14 anni fa
Datasheet40 pagine18 anni fa
Datasheet6 pagine19 anni fa
iiiC
Stock
99,725
Authorized Distributors
0
Case/Package
VQFN
VQFN
Output Power
21.8 W
21.8 W
21.8 W
Min Supply Voltage
10 V
10 V
10 V
Max Supply Voltage
26 V
26 V
26 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
Risorse di progettazione
Visualizza i kit di valutazione e i progetti di riferimento per Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4.
Texas InstrumentsTAS5766MRMTR
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 50W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4 fornite dai suoi distributori.
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 21.8W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Amplifiers - Audio Power 20 W Stereo Class-D Audio Amp
8542.33.00.01 TPA3100 Tape & Reel (TR) Differential Inputs Mute Short-Circuit and Thermal Protection Shutdown audio amplifier 24V 900mum 21.8W x 2 @ 8Ohm 18mA
Audio Power Amplifier IC; Load Impedance:4ohm; Supply Voltage Min:10V; Supply Voltage Max:26V; Package/Case:48-VQFN; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Leaded Process Compatible:Yes; Output Power, Pout:20W ;RoHS Compliant: Yes