TE Connectivity TE1200B1R5J
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 1200W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity TE1200B1R5J.
IHS
Datasheet4 pagine1 anno fa
JRH Electronics
TE Connectivity
Electro Sonic
Sager Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2000-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
TE Connectivity / AMP1879452-3
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 750W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
TE Connectivity / AMP1879447-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 200W, 1.5ohm, 17.3205V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTE600B1R5J
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 600W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
TE ConnectivityTE2500B1R5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 2500W, 1.5ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
OhmiteL12J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 12W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteF55J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 55W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteF40J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 40W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
TE ConnectivityTE600B1R5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 120W, 1.5ohm, 13.4164V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity TE1200B1R5J fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Wire Wound, 1200W, 1.5ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
Te 1200W 1R5 5% Bracket/ Box |Cgs Te Connectivity TE1200B1R5J
Wirewound Resistors - Chassis Mount TE 1200W 1R5 5% Bracket
5% ¡À440ppm/¡æ 1.5¦¸ 1.2KW , 465mm*60mm*119mm
1879454-3, TE Connectivity / AMP Brand
TE 1200W 1R5 5% Bracket Resistance Value: 1.5 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Wirewound Resistor: Mineral & 2.5 Kw | 1.5 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: TE1200B1R5J | Internal Number: 1879454-3 | TE Connectivity | CGS