TE Connectivity CPF-A-0603B300KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 300000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CPF-A-0603B300KE1.
Electro Sonic
Datasheet8 pagine7 anni fa
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.41%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,986
Authorized Distributors
6
Resistance
300 kΩ
300 kΩ
300 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE Connectivity / AMP1879217-9
Res Thin Film 0603 300K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
Res Thin Film 0603 309K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP1-1879217-0
Res Thin Film 0603 330K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603B270KE1
Res Thin Film 0603 270K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CPF-A-0603B300KE1 fornite dai suoi distributori.
Res Precision Thin Film 0603 300k Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, AEC-Q200 CPF-A Series, 300 kohm, 62.5 mW, 0.1%, 50 V RoHS Compliant: Yes
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/16W 0603
Automotive Grade Thin Film Chip Resistor
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 300K, 0603; Re; RES, THIN FILM, AEC-Q200, 300K, 0603; Resistance:300kohm; Voltage Rating:50V; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Power Rating:62.5mW; Resistance Tolerance: 0.1%; Product Ra
Special Order: CPF A 0603 300K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 300K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 300K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B300KE1 | Internal Number: 6-2176216-8 | TE Connectivity | NEOHM