TE Connectivity CPF-A-0603B15KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 15000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CPF-A-0603B15KE1.
Newark
Datasheet4 pagine1 anno fa
Datasheet9 pagine10 anni fa
Trend di 3 mesi:
-100%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,147
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Parti correlate
TE Connectivity1614881-8
Res Thin Film 0603 15K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thin Film 0603 15K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3YEB153V
Res Metal Film 0603 15K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0603B15KE
TE ConnectivityCPF0603B16KE
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 16000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 16.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CPF-A-0603B15KE1 fornite dai suoi distributori.
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0603
Automotive Grade Thin Film Chip Resistor
Res, Thin Film, Aec-Q200, 15K, 0603; Resistance:15Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity CPF-A-0603B15KE1
Special Order: CPF A 0603 15K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 15K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B15KE1 | Internal Number: 4-2176216-6 | TE Connectivity | NEOHM