TE Connectivity CFR16J2M2
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 2.2 Mohm, 250 Mw, - 5%, 200 V, Axial Leaded
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CFR16J2M2.
Farnell
Datasheet4 pagine2 anni fa
Datasheet1 pagina15 anni fa
Datasheet1 pagina15 anni fa
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
Stackpole ElectronicsCF14JT2M20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF14JT2M40
Res Carbon Film 2.4M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -1500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Stackpole ElectronicsCF14JT2M00
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCFM14JT2M20
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF12JT2M20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCFM12JT2M20
CFM Series 0.5 W 2.2 MOhm ±5 % 0 to -1500 ppm/°C Axial Lead Carbon Film Resistor
Yageo GroupCFR-25JB-52-2M2
2.2 MOhms 5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Yageo GroupCFR-25JT-52-2M2
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 2.2MOhm 0/ -1500ppm/C
Yageo GroupCFR-25JT-52-2M
CFR FIXED RESISTOR Axial through hole resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2MOhm 0.25W 1/4W
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CFR16J2M2 fornite dai suoi distributori.
Res Carbon Film 2.2M Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, CARBON FILM, RES 2.2 MEGOHMS, PWR-RTG 0.25 W, TOL 5%, AXIAL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2.2e+06ohm, 200V, 5% +/-Tol, -1200, 0ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 2M2, 5%, 250MW, AXIAL, CARBON FILM; Resistance: 2.2Mohm; Product Range: CFR Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Special Order: CFR16 5% 2M2 Resistance Value: 2.2M Ω Element Type: Thin Film Carbon Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 2.2M Ω Thin Film General Purpose Resistor | Part Number: CFR16J2M2 | Internal Number: 6-1623927-6 | Alias Number: CFR16J2M2JIT | TE Connectivity | NEOHM