TDK FK28X7R2A682KN000
卤10% 100V 6.8nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK28X7R2A682KN000.
TDK
Stock
28,035
Authorized Distributors
2
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK28X7R2A682KN000 fornite dai suoi distributori.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=6.8nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,100V,6.8Nf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28X7R2A682KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Through Hole Mount, 1610
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 100V 6800pF ±10% X7R