TDK FK28X7R2A222KN000
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.2nF, LxWxT: 4x5.5x2.5mm, Lead pitch: 5mm
NRND
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK28X7R2A222KN000.
TDK
Stock
15,048
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK28X7R2A222KN000 fornite dai suoi distributori.
Mlcc,x7R,100V,2.2Nf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28X7R2A222KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 1610
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL