TDK FK26X7R2E473KN000
卤10% 250V 47nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK26X7R2E473KN000.
TDK
Datasheet22 pagine13 anni fa
IHS
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
16,890
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
6 mm
6 mm
6 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK26X7R2E473KN000 fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.047uF 250V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=47nF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Through Hole Mount, 2214
Mlcc,x7R,250V,47Nf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26X7R2E473KN000
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 0.047muF ±10% X7R
Specialty Ceramic Capacitors 0.047UF 250V X7R RADIAL