TDK C3225X7R1N106K250AC
75V 10uF X7R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C3225X7R1N106K250AC.
TME
Datasheet57 pagine3 anni fa
Datasheet19 pagine3 anni fa
Datasheet34 pagine4 anni fa
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-27.01%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SnapEDA
Impronta
Parti alternative
Questo componente
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
75 V
75 V
Tolerance
Height
2.5 mm
2.5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2018-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK C3225X7R1N106K250AC fornite dai suoi distributori.
CAP CER 10UF 75V X7R 1210 / 10 µF ±10% 75V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Cap, Mlcc, 10Uf, 75Vdc, X7R, 1210 Rohs Compliant: Yes |Tdk C3225X7R1N106K250AC
C 1210 (3225Metric) ceramic capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R 卤10% 10muF
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10μF, LxWxT:3.2x2.5x2.5mm