TDK C3216X7R1V106M160AE
35V 10uF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C3216X7R1V106M160AE.
IHS
Datasheet19 pagine3 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Trend di 3 mesi:
-16.85%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Stock
90,771
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2015-06-12
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
25V 10uF X7R ±20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 10uF 25V X7R 20% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C Automotive AEC-Q200 T/R
TAIYO YUDENJMK316B7106ML-T
1206 10 uF 6.3 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
10V 10uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di TDK C3216X7R1V106M160AE fornite dai suoi distributori.
C Series 1206 10 uF 35 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 10uF 35V X7R 20% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10μF, LxWxT:3.2x1.6x1.6mm
CAP, 10UF, 35V, MLCC, 1206; Available until stocks are exhausted
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 35, CAP VALUE: 106, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.60-0.10,+0.20
CAP, MLCC, 10UF, 35V, X7R, 1206; Capacitance:10µF; Voltage(DC):35V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series; Product Length:3.2mm RoHS Compliant: Yes