TDK B32529C684K
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Obsolete
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK B32529C684K.
IHS
Datasheet45 pagine12 anni fa
Newark
element14 APAC
_legacy Avnet
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Yageo GroupR82DC3680Z360K
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 0.68uF 63VDC/40VAC PET 10% 7.2 X 4.5 X 9mm RDL 5.08mm Ammo Pack
Yageo GroupR82DC3680DQ60K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3680AA60K
Cap Film 0.68uF 63V PET 10%( 7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount, 3020
Descrizioni
Descrizioni di TDK B32529C684K fornite dai suoi distributori.
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/125/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 680 nF Rated voltage: 63 VDC / 40 VAC ø d: 0.5 mm
CAPACITOR, 0.68UF, 63V; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:63V; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.68UF, 63V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:63VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:Radial; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); Climatic Category:55/100/56; External Depth:5mm; External Length / Height:10mm; External Width:7.2mm; Insulation Resistance:15000Mohm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Power Factor:0.007; Power Factor Frequency:1kHz; Power Factor Temperature:20°C; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:40V; Voltage Rating VDC:63V