Stackpole Electronics RPC1210FT47K0-HP
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Stackpole Electronics
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Stackpole Electronics RPC1210FT47K0-HP fornite dai suoi distributori.
RES, PULSE, 1210, 47 Kohm, 1%, 0.75W
RES 47K OHM 1% 3/4W 1210