Stackpole Electronics RMCF2010FT499R
Res Thick Film 2010 499 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Plastic T/R
Datasheet13 pagine2 anni fa
Upverter
Master Electronics
Future Electronics
Trend di 3 mesi:
-3.02%
SimboloImpronta
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Resistance
499 Ω
499 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC2010FK-07499RL
Res, 499R, 1%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010FK-07499RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 499ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 499 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 536 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-07475RL
Res Thick Film 2010 475 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 470 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Descrizioni
Descrizioni di Stackpole Electronics RMCF2010FT499R fornite dai suoi distributori.
RMCF Series 2010 0.75 W 499 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 499ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RMCF 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 499Ohm ±100ppm/C