Samsung Electro-Mechanics CL10C050BB8NNNC
CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 0603 / 5 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Samsung Electro-MechanicsCL10C050CB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 5 pF, 50 V, ± 0.25pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL10C050DB8NNNC
Cap Ceramic 5pF 50V C0G 0.5pF SMD 0603 125°C Paper T/R
0603 5 pF 50V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 4.7pF 0.25pF C0G 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C4R7CB8NNNC
CL 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF
KYOCERA AVX06035A5R0CAT2A
Cap Ceramic 5pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL10C050BB8NNNC fornite dai suoi distributori.
50V 5pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 5pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0603 125C T/R
CL10 Series 5 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000005uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 5pF ±0.1pF C0G NP0
Chip Capacitor (MLCC) 0603 5pF ±0.1pF 50V C0G(NP0)