Samsung Electro-Mechanics CL10B102KB8WPNC
50V 1nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Farnell
Datasheet27 pagine6 anni fa
Datasheet1 pagina7 anni fa
Samsung SCT
Future Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+126%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
900 µm
900 µm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-07-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 0201 1000Pf 50Volts X7r 10%
Samsung Electro-MechanicsCL05B102KB5NNNC
50V 1nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 1nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B102KO5NNNC
CL05 Series 0402 0.001 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 1000PF 16V X5R 0402 / 1000 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
16V 1nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL10B102KB8WPNC fornite dai suoi distributori.
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 / 1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 1nF, Surface Mount, 0603 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R Automotive AEC-Q200
CL10 Series 1 nF 50V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 1000pF ±10% X7R
CAP, MLCC, 1000PF, X7R, 50V, 0603 ROHS COMPLIANT: YES
Chip Capacitor (MLCC) 0603 1nF ±10% 50V X7R