ROHM ESR03EZPF5102
Res Thick Film 0603 51K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per ROHM ESR03EZPF5102.
Trend di 3 mesi:
-1.22%
Modelli CAD
Scarica il simbolo ROHM ESR03EZPF5102, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
Stock
98,510
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
51 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ3EKF5102V
Res Thick Film 0603 51K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-3GEYJ513V
Res Thick Film 0603 51K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603JR-0751KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0751KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 51kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 51kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 51000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di ROHM ESR03EZPF5102 fornite dai suoi distributori.
ESR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 51kOhm 0.25W 1/4W
Res, 51K, 1%, 0.25W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Rohm ESR03EZPF5102
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.051ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES ANTI-SURGE 0603 51K OHM 1/4W 1% SMD
SMD Resistor 0603 51KΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃