Vishay CRCW060351K0JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 51000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW060351K0JNEA.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Newark
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+5.60%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Authorized Distributors
6
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
51 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0603 51K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 51 kOhm 5% Tolerance 200 ppm
PanasonicERJ-3GEYJ513V
Res Thick Film 0603 51K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3GEYJ473V
Resistor Thick Film 0603 47K Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3GEYJ563V
Res Thick Film 0603 56K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 47K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW060351K0JNEA fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 51kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RESISTOR;THICK FILM;51 KILOHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 51kOhm ±200ppm/C
CRCW Series 0603 125 mW 51 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0603 51KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃
THICK FILM RESISTOR, 51KOHM, 100mW, 5%
Resistance:51Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060351K0JNEA.