Panasonic ERJ2GEJ912X
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ2GEJ912X.
Newark
Datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet6 pagine7 anni fa
JRH Electronics
Farnell
TME
Arrow Electronics
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2GEJ103X
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2GEJ822X
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1622826-4
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ2GEJ912X fornite dai suoi distributori.
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 5%; 9.1Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
ERJ Series 0402 9.1 kOhm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 9100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 9.1kOhm ±200ppm/C
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0402 CASE 9100OHM +/-5% 0.1W +/-200PPM/C
Thick Film Chip Resistor, 9100 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 9K1 Taped
Panasonic ERJ2GEJ912X - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 9.1KOHM, 5%, 0402; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:9.1kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:50V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)