Panasonic ERJ-14YJ3R3U
Res Thick Film 1210 3.3 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-14YJ3R3U.
Panasonic
Datasheet0 pagine0 anni fa
Newark
Farnell
Master Electronics
Trend di 3 mesi:
-21.01%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Stock
64,974
Resistance
3.3 Ω
3.3 Ω
3.3 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Parti correlate
MCR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±500ppm/C 3Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1210 3 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210FR-073RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-14YJ3R3U fornite dai suoi distributori.
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 3.3Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 3.3ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 3.3 Ohm 5%
Thick Film Resistors - SMD 1210 3.3ohms 5% Tol AEC-Q200
Panasonic ERJ14YJ3R3U - General Purpose Chip Resistors
RES, 3R3, 5%, 0.5W, 1210; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 3.3ohm; Product Range: ERJ14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%; T