Panasonic ECE-A1CN471U
Cap Aluminum 470uF 16V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 380mA 2000h 85°C Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ECE-A1CN471U.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.38%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
65,862
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
380 mA
485 mA
485 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVXUVP1C471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 470muF 16V
PanasonicEEE-1CA471UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-1CA471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 470muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1CM471
Cap Aluminum 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 440mA 2000h 85°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ECE-A1CN471U fornite dai suoi distributori.
Panasonic ECEA1CN471U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Capacitor 470 uF 16 Volt 20% 10 X 20mm Radial 5mm 380ma 2000 Hour Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 470uF, 16V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
ECE-SU (Bi-Polar) Series 16 V 470 uF Ø 10 x 20 mm LS=5 mm 85°C Electrolytic
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1CN471U.