Omron E2E-X14MD1-M1
Proximity sensor, inductive, M18, non-shielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, connector M12
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron E2E-X14MD1-M1.
Electro Sonic
Datasheet35 pagine7 anni fa
Datasheet35 pagine6 anni fa
Datasheet96 pagine3 anni fa
Datasheet34 pagine13 anni fa
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti correlate
Proximity sensor, inductive, M18, unshielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, M12 Connector
Proximity Sensor Inductive NO 1.4cm 10V to 30VDC
Proximity Sensor 16 mm 10-30V DC 2-Wire DC Nickel Plated Brass 2m Cable 18 mm
Descrizioni
Descrizioni di Omron E2E-X14MD1-M1 fornite dai suoi distributori.
NO Barrel Inductive Proximity Sensor,M18,14 mm Detection Range,12 to 24V dc,IP67
Switch; Pushbutton; NON-Illuminated; DPDT; Rectangular 2 SIDES GUARDED; GREEN; ALTERN.
Proximity Sensors Proximity Sensor
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
E2EX14MD1M1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Inductive Proximity Sensor, 14Mm, 24Vdc; Sensor Type:Inductive Proximity Sensor; Operating Temperature Max:70°C; Supply Voltage Min:12Vdc; Supply Voltage Max:24Vdc; Sensor Output Type:2-Wire, No; Sensor Terminals:M12 Connector Rohs Compliant: No |Omron Industrial Automation E2EX14MD1M1