Nichicon UVY1E101MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UVY1E101MDD1TD.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 pagine6 anni fa
Future Electronics
element14 APAC
element14
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Stock
72,086
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
125 mA
135 mA
135 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Parti correlate
United Chemi-ConEKMQ250ELL101ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
UVZ Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm 卤20% 100muF 25V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKMG250ELL101MF11D
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 130mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA1EHG101
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UVY1E101MDD1TD fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 125mA 1000h 105C Ammo
VR Series 100 uF 25 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAP, 100µF, 25V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: VY Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5; Available until stocks are exhausted Alternative available