Nichicon UPS1V470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UPS1V470MED.
IHS
Datasheet6 pagine3 anni fa
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Stock
1,582
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.871 A
270 mA
270 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
Parti correlate
NichiconUHD1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FM1E470B
FM ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 25V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKZE250ELL470ME11D
KZE Series 25 V 47 uF 105°C Ø5 x11 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKZE250ETC470ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UPS1V470MED fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 35 V DC, PS SERIES 2000H 6.3 (DIA.) X 11MM
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 250mA 2000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 47 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Length:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1V470MED