Nichicon UKL1E330MEDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UKL1E330MEDANA.
IHS
Datasheet2 pagine6 anni fa
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.45%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
9,131
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
140 mA
80 mA
80 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
Parti correlate
PanasonicECA-1EM330
Cap Aluminum 33uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 25V
NichiconUVZ1E330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
PanasonicECA-1EM330I
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UKL1E330MEDANA fornite dai suoi distributori.
33uF 25V 卤20% 140mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
KL Series 33 uF 25V 85°C Ø6.3 x 11 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAPACITOR ALUM ELECT 33UF, 25V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; Series:KL; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:11mm ;RoHS Compliant: Yes